logo
STRONA GŁÓWNA   |   OFERTA   |   TERMINY   |   KONTAKT
image image

KURS
WSPINACZKI
SKALNEJ
WSPINANIE W POLSKICH SKAŁACH

WSPINANIE
NA JURZE
I W SOKOŁACH
SKAŁY WAPIENIE I GRANITY

Przeżyj niesamowitą przygodę i zapisz się na kurs wspinaczki skalnej

gdzie startujemy

Podlesice lub Trzcińsko

godziny zajęć

od 9:00 do 17:00


płatność
Do 14 dni przed rozpoczęciem kursu należy wpłacić zadatek (50% ceny kursu) na konto:
MBank: 41 1140 2004 0000 3102 3404 6414 (w tytule przelewu: imię i nazwisko / nazwa kursu / termin).
Pozostała kwota w gotówce pierwszego dnia kursu.

cena goup1200 - 1400 PLN
czas goup6 DNI
region goupJURA / GÓRY SOKOLE
grupa goup4 OSOBY
poziom goupŁATWY
sezon goupWIOSNA / LATO / JESIEŃ
nocleg goupPODLESICE / TRZCIŃSKO
wyżywienie goupWŁASNE

Opis kursu

Większość polskich legend wspinaczki i himalaizmu rozpoczynała swoją przygodę w jurajskich skałach wapiennych. Moim zdaniem - jako instruktora oraz wspinacza - skały te mają w sobie prawdziwą magię. Są niezwykłe, majestatyczne i opowiadają wspaniałe, wspinaczkowe historie. Poznacie je na naszych kursach.

Jeżeli chcesz się wspinać w skałach - jedź z nami na kurs wspinaczki skalnej do Podlesic lub w Góry Sokole! Nauczysz się poprawnego posługiwania sprzętem wspinaczkowym, budowania stanowisk i zjazdów. Poznasz fajnych ludzi, z którymi być może kiedyś zrobicie swoją drogę życia.

Nasz kurs wspinaczki skalnej to duża porcja: sprawdzonej wiedzy, praktyki, sportu i świetnej zabawy. Kurs jest zgodny z formułą Polskiego Związku Alpinizmu.

 

Czego się nauczysz?

zasad bezpieczeństwa,
wspinania na własnej asekuracji,
poprawnych technik linowych,
budowy stanowisk,
zjazdów,
osadzania: kości, frendów, heksów i tricamów,
wspinania na drogach wielowyciągowych z zastosowaniem liny połówkowej

CO ZABRAĆ?

plecak
latarka czołówka (opcjonalnie)
buty podejściowe
buty wspinaczkowe*
odzież lekka
odzież ciepła: polar, bluza**
odzież chroniąca od wiatru
krem z filtrem UV
okulary UV
telefon i ładowarka
zeszyt i długopis
apteczka (opcjonalnie)

 dokument tożsamości 
 gotówka 


* Doradzamy w zakupie obuwia. Jeżeli nigdy się nie wspinałeś (lub wspinałaś), kup buty w swoim rozmiarze lub o jeden rozmiar mniejsze.
** W trakcie wspinania odzież może ulec zniszczeniu, dlatego nie zalecamy zakupu drogiej odzieży dla potrzeb kursu.

 

do zobaczenia w skałach!

Grzegorz Mróz - INSTRUKTOR PZA

POPULARNE PYTANIA
 
 

Czy poradzę sobie na kursie? 

Kursy wspinaczki ściankowej i skalnej oraz zimowej turystyki górskiej i via ferraty, nie wymagają od uczestników specjalnych przygotowań i znakomitej kondycji fizycznej. Jeżeli potrafisz zrobić 30 przysiadów :) - na pewno sobie poradzisz!

Kurs taternicki i lodowcowy wymagają od uczestników: wiedzy, doświadczenia, w miarę dobrej kondycji fizycznej oraz ukończenia kursu skałkowego (dla kursu taternickiego) oraz zimowej turystyki górskiej (dla kursu lodowcowego).

 

Czy wspinanie jest bezpieczne? 

Wspinaczka i turystyka górska to aktywności o podwyższonym stopniu ryzyka. Na naszych kursach uczymy, jak minimalizować ryzyko i wspinać się bezpiecznie. Kursy realizujemy zgdonie z formułą bezpieczeństwa PZA. Także po kursach utrzymujemy kontakt z naszymi kursantami, udzielając im porad i niejednokrotnie pomagając w trudnych sytuacjach, w których się aktualnie znaleźli.
 

Czy muszę posiadać własny sprzęt? 

Zapewniamy naszym kursantom pełne wyposażenie za wyjątkiem: odzieży, obuwia oraz plecaków. W zależności od kursu wymagane są różne rodzaje obuwia i odzieży. Informujemy o tym w trakcie zapisów na kurs.
 

Czy muszę posiadać ubezpieczenie?

Na zajęciach organizowanych na ściankach i w skałach wystarczy podstawowe ubezpieczenie (można wykupić dodatkowe ubezpieczenie: PZU Bezpieczny Powrót lub Alpenverein).
 

Czy mogę zapisać dziecko na kurs?

Oczywiście! Szkolimy zaróno dzieci, jak i młodzież poniżej 18-tego roku życia. Jeżeli Twoje dziecko chodzi po futrynach, drzewach i regałach - nie denerwuj się, tylko przyprowadź je do nas! Od najmłodszych lat uczymy wspaniałych, górskich wartości oraz szacunku dla siebie, kolegów i przyrody. Uważamy, że wspinanie jest najlepszym sposobem na budowanie przyjacielskich więzi. Aby zapisać dziecko na kurs, wystarczy wypełnić i wysłać nam zgodę rodziców [POBIERZ]. Jeżeli masz wątpliwości - zadzwoń do nas. 
 

Jak dojechać na kurs?

Na kursy dojeżdżamy we własnym zakresie. Zwykle grupa, która rozpoczyna szkolenie, dzieli się między sobą kontaktami i w miarę możliwości organizuje wspólny transport.